BOXER-MOTOR
spacer
header
Menu główne
Start
Aktualności
B M K
CZAS MIJA
DANE BMW
MODELE
PORADY
BMW FAQ
SŁOWNIK
Linkownia
Szukaj
Gościmy on-line
234 Gości
Start

WITAMY W BOXER-MOTOR
czas na G650
co nowego w BMW
Napisał Wojciech Olejnik   
13.10.2006

Powinniśmy przywyknąć. Przywyknąć do tego, że BMW coraz śmielej wchodzi na dotychczas nieznane sobie tereny rynku motocyklowego. Jest K1200S/R, jest F800, czas na G650 i to w 3 odmianach Xmoto, XChallenge Hard EnduroX country. Dotychczas firmy akcesoryjno-tuningowe budowały tego typu motocykle na bazie BMW (np. Oryx Touratecha) lub produkowały akcesoria do takiego tuningu. Teraz samo BMW próbuje tego tortu. Więcej zdjęć i informacji technicznych :

x moto
x challenge-hard-enduro
x-country

X Challenge Hard Enduro
X Challenge Hard Enduro
  
X Country
X Country
X Moto
X Moto

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja ( 30.11.2006 )
Uwaga na K1200GT
ze świata
Napisał Administrator   
06.09.2006

Polycja w Wa-wie ma mieć wreszcie wypasiony motur z prawdziwego zdarzenia :

Łamanie przepisów przez kierowców w Warszawie będzie od środy rejestrował nieoznakowany motocykl policyjny z wideorejestratorem. To na razie jedyny tego typu sprzęt w Polsce - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski

Jak podkreślił, od środy każdy warszawski kierowca, widząc w swoim lusterku pojedyncze światło motocykla, powinien brać pod uwagę to, że może być obserwowany przez policjantów.

Nowoczesny, nieoznakowany motocykl BMW K1200 GT, który będzie testowany na stołecznych ulicach, wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt rejestrujący. Policjanci będą wykorzystywać go także - jak zaznaczył rzecznik - do "poskramiania ułańskiej fantazji" motocyklistów. Z powodu m.in. ich brawury w Warszawie w tym roku doszło już do kilkunastu poważnych wypadków.

Źródło :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3599413.html 

Ostatnia aktualizacja ( 07.09.2006 )
Combat Cow Project
NASZE BMW
Autor : Pastor   
10.07.2006

Combat Cow Project
Combat Cow Project
Tak sobie pomyślałem, że skoro już zrobiłem tą krowę, to coś o niej napiszę… Wink Wyjściowa maszyna to poczciwy R100GS z ’89 roku. Mam go od połowy 2004 r, obecnie ma ok. 70 tys. km nalotu (który rośnie z minuty na minutę), z czego jakieś 40 tys. to moja robota. Nie będę Was zanudzał listą wszystkich wymienionych łożysk, uszczelniaczy, płynów ustrojowych, linek, opon itp. dupereli, ani mrożącymi krew w żyłach opisami remontu głowic czy skrzyni biegów. To przecież żadna nowość, że pełnoletnia maszyna wymaga stosownej opieki, więc nie ma o czym klepać. Jako że jest pełnia sezonu i szkoda czasu na gapienie się w monitor, potraktuję rzecz skrótowo i skoncentruję się tylko na paru patentach, które popełniłem by dostosować poczciwą betoniarkę do swoich wymagań. Resztę i tak widać przecież na zdjęciach, a nawet jeśli nie widać, to wyobraźnia Wam podpowie Wink

Ostatnia aktualizacja ( 11.07.2006 )
Czytaj całość...
Porażka sezonu
co nowego w BMW
Napisał Wojciech Olejnik   
20.06.2006
oW ciagu 2 ostatnich lat BMW wymieniło prawie całą flotę motocykli. Zapoczątkował ją R1200GS w 2004, a w teraz można zobaczyć w salonach wszystkie tegoroczne nowości : R1200GSA, K1200GT, R1200S, F800S i F800ST. O ile do tej pory stylistyka i rozwiązania w motocyklach BMW nie raziły tradycjonalistów, tak design nowych modeli wystawia ich na ciężką próbę. Wiadomo, że trzeba iśc "z postepem" i "z osiągnięciami" jak głosił slogan pewnej reklamy, ale wszystkie pomysły marketingowców weryfikuje rynek. Zanim jednak poznamy wtopy i sukcesy nowej linii, proponuję zabawę w sondę pt. porażka sezonu - czyli wytypowanie modelu, który jest ... "prawie jak BMW" :-).

Ostatnia aktualizacja ( 20.06.2006 )
Czytaj całość...
Żółta cysterna ver. II
PATENTY genialne, zwariowane i takie sobie
Autor : Stranger   
19.06.2006

Forma gipsowa
Forma gipsowa
Zbiornik, który poprzednio zmontowałem z takim trudem z blaszanego oryginału, po jakimś czasie pokazał w dwóch miejscach pod lakierem maluczkie burchelki. Niestety, w tych miejscach nie do końca doskonały spaw spowodował wycieki.

Nie miałem już ochoty i cierpliwości do poprawek, więc (nie do końca chyba jasno myśląc) zdecydowałem się ukleić całkiem nowy baniak. Miał wyglądać dokładnie tak jak poprzedni – powinienem zaoszczędzić sporo pracy z opracowywaniem nowego wzoru. Jako budulca użyłem tkanej maty szklanej i żywicy epoksydowej Epidian 53.

Ostatnia aktualizacja ( 19.06.2006 )
Czytaj całość...
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Wyniki 37 - 48 z 104
Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.
Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Turystyka motocyklowa